Różnorodni są wśród nas.

Jesteśmy organizacją, której główne cele to RÓWNOŚĆ, EKOLOGIA, KLIMAT. Działamy na terenie województwa Lubuskiego – Gorzów Wlkp. Wspieramy osoby LGBT+, wykluczone społeczne, niepełnosprawne, i innych. Zajmujemy się edukacją, pomocą, kulturą i integracją.

Fundacja Warto być równym nad Wartą powstała jako nieformalna grupa aktywistów, którzy zorganizowali I Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki temu wydarzeniu zrozumieliśmy, jak wiele możemy zdziałać, jeśli połączymy siły w walce z dyskryminacją, nierównościami i katastrofą klimatyczną. Od stycznia 2020 roku jesteśmy już oficjalnie fundacją. Działamy na zasadzie kolektywu, a wszystkie decyzje podejmujemy na podstawie rozmów z wolontariuszami na cotygodniowych spotkaniach.

Nie brakuje nam energii do działania i pomysłów, a niektóre udało nam się już zrealizować: uszyliśmy eko-torby ze starych banerów czy wspomogliśmy gorzowskie schronisko dla psów. Bierzemy aktywny udział w ważnych wydarzeniach w mieście takich jak wyprzedaż garażowa na rzecz Hospicjum św. Kamila czy protesty przeciwko łamaniu konstytucji i mowie nienawiści wobec osób LGBT+. Od niedawna mamy także własny lokal, gdzie można przyjść i porozmawiać o swoich problemach. Planujemy tam także organizować warsztaty, wydarzenia i spotkania z inspirującymi osobami.

Chcemy, żeby w Gorzowie każdy człowiek, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku czy stopnia sprawności mógł czuć się dobrze i bezpiecznie. Jeśli wartości takie jak równość, demokracja i ekologia są ci bliskie, odwiedź nas ul. Lutycka 8. (podwórko za Sofrą)

Wspieramy działania Strajku Kobiet, rozmawiamy w naszym gronie o problemach, jakie stawia współczesny świat młodym kobietom. Bierzemy czynny udział w protestach na rzecz kobiet tj.STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET czy Nazywam się Miliard.

Chcemy rozwijać się poprzez różne formy aktywności, zajęcia warsztatowe, spotkania z aktywistami z całej Polski czy wspierając wolontariacko organizacje, instytucje i stowarzyszenia.

Zachęcamy do śledzenia naszej aktywności